Przedmiotów w koszyku: 0 

O Alteya Organics 

Nasza historia


Marka Alteya Organics powstała w 1999 roku, ale uprawa oraz doglądanie róż i lawendy stanowi rodzinną tradycję od ponad wieku. Nasze ekologiczne pola różane, osłonięte zboczami dwóch majestatycznych pasm górskich położone są w samym sercu bułgarskiej Różanej Doliny, ziemi trackich królów oraz ojczyzny jednych z najbardziej wyrafinowanych na świecie kwiatów - bułgarskich róż.

Czym się zajmujemy

Róża Damasceńska

Zajmujemy się uprawą i zbiorem róż (bułgarskiej Róży Damasceńskej) i lawendy (bułgarskiej Lavandula Vera) oraz destylacją wysokiej jakości bułgarskiego organicznego olejku różanego (Rose Otto) i lawendowych olejków eterycznych oraz wód kwiatowych przy użyciu tradycyjnych, znanych od pokoleń receptur. Oferujemy również  szeroką gamę organicznych ekstraktów roślinnych, olejków i ziół z ekoregionów znajdujących się na terenie Bałkańskich Gór. Po wielu latach intensywnych badań ulepszyliśmy naszą autorską metodę destylacji parą wodną przez połączenie 400-letniej tradycji z osiągnięciami nowoczesnej technologii. Pozyskana w ten sposób esencja kwiatowa zachowuje właściwości terapeutyczne i synergiczne roślin.

Przez lata zespół naukowy Alteya badał stare, tradycyjne receptury i cudowne efekty olejku różanego na skórze. Dzięki temu udało nam się wyprodukować  rzadkie i niepowtarzalne kosmetyki  do pielęgnacji skóry i ciała na bazie róż organicznych korzystając ze starych, sprawdzonych receptur, które zostały przez nas ulepszone tak, aby sprostać potrzebom związanym z  pielęgnacją skóry  nowoczesnych, dbających o środowisko ludzi.  Produkty oparte są na naszej ekskluzywnej mieszance Bio-Damascena® Skin Reviving Complex - połączeniu organicznych olejków eterycznych i ekstraktów z Organic Rose Otto – stworzonej z myślą o  poprawie odporności skóry na czynniki środowiskowe i spowolnieniu procesu jej starzenia.

Ksiestwa Róży Damasceńskiej

Nasz zespół

Alteya Organics jest firmą rodzinną, ale traktujemy wszystkich naszych pracowników jak naszą powiększoną rodzinę. Uważamy, iż naszym najważniejszym obowiązkiem  jest zapewnienie środowiska pracy pełnego pozytywnej energii,  dobrobytu dla miejscowej społeczności oraz podzielenie się sukcesem z otaczającymi nas ludźmi. Mamy około 50 pracowników, ale w czasie zbioru kwiatów zapewniamy zatrudnienie dla ponad 400 rodzin w pełnym wymiarze godzin.

 

Nasi Klienci

Wyróżnienia Mercurius Gadanensis Gdańsk 2014Ponad dziesięć lat doświadczenia w dobieraniu naturalnych składników aromatycznych i wysoka jakość naszych produktów pomogły nam zbudować silne, długotrwałe relacje z klientami z różnych branż. Dostarczamy składniki do produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała, kosmetyki oraz perfumy do Azji, Europy, Ameryki Północnej i Australii.  Dzięki naszej dbałości o jakość i trwałość ekologicznych kosmetyków oraz prekursorskiemu podejściu do ich produkcji, stworzyliśmy silne więzi z klientami detalicznymi, hurtowymi i dystrybutorami na całym świecie.

 

Rolnictwo ekologiczne

Poprzez swoje zaangażowanie w ekologiczne rolnictwo i poszanowanie naturalnego cyklu Ziemi, nasza firma od lat czynnie wspiera ideę zrównoważonego rozwoju. W centrum Doliny Róż posiadamy sieć ekologicznych gospodarstw rodzinnych, na których uprawiamy rośliny z poszanowaniem dla środowiska, naszych klientów, pracowników i okolicznych mieszkańców. 
certyfikaty i nagrody.pngOrganiczna Róża Damasceńska
 
 
Rolnictwo ekologiczne jest naszym świadomym wyborem, gdyż uprawiane w ten sposób rośliny są bogate w substancje odżywcze,
minerały i witaminy. Dzięki zastosowa niu naturalnych nawozów i ekologicznych  kontroli upraw uzyskujemy zdrowe, pozbawione pestycydów i substancji chemicznych składniki. 
 
Ponadto nie stosujemy genetycznie zmodyfikowanych roślin (GMO). Takie laboratoryjnie wytworzone mutacje uważamy za niesprawdzone a ich długotrwały wpływ na ciało człowieka wciąż pozostaje nie do końca jasny.
Ekologiczne pola różane i lawendowe Alteya Organics’ posiadają organiczną certyfikację USDA NOP i WE 834/07, WE 889/08.
 

 

Pielęgnacja skóry na medal

Jakość i skuteczność naszych produktów w połączeniu ze zobowiązaniem społecznym naszej firmy do poszanowania środowiska oraz zrównoważonego rolnictwa i dobrych praktyk biznesowych została wielokrotnie nagradzana, w tym w 2013 roku nagrodą Sustainable Beauty Awards (Paryż, Francja) za Zieloną Formułę, w 2013 roku  w wyborach UK Pure Beauty Awards (Londyn), Biofach Organic Novelty Recognition (Niemcy), w 2012 roku Green Apple Award (Bułgaria) Zwycięzca w kategorii Najlepszy Produkt, w 2012 roku Uznanie Stowarzyszenia Konsumentów Ekologicznych (USA), w 2012 roku nagrodą bułgarskiej Różanej Doliny - Zwycięzca w kategorii najlepszych produktów do mycia twarzy, spa i innych.

Sustenibility award 2013 Alteya Organics                     Prima baby Pregnacy Awards Alteya Organics